OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2019-03-23 alle 20.40.31

-Ta teden bodo sv. maše vsak dan vedno ob 17. uri, razen v sredo ter v četrtek, ko je sv. maša samo ob 9. uri v MD v ul. Risorta 3. Pri sv. Jakobu je nekaj prostih mašnih namenov prostih v tem in naslednjem tednu tega meseca, pri Novem sv. Antonu šele začetek meseca maja!!!

Hvala za Vašo velikodušnost, Bog Vam povrni, kar storite za Vaše rajne, ko darujete sv. maše zanje!!!

-Pred nami je miza ljubezni-dobrote, h kateri smo povabljeni, da prinesemo prehrambene izdelke za družine v stiski, ki jih ni malo in bodo hvaležni Vaše darežljivosti po Vaših zmožnostih!!

-Danes popoldan ob 16. uri bo pri sv. Jakobu sveti križev pot. Križev pot poteka prve tri postne nedelje vedno pri sv. Jakobu ob 16. uri, na četrto postno nedeljo imamo skupnega v Marijinem Božjepotnem svetišču na Repentabru ter na peto postno (tiho) nedeljo je pri Novem sv. Antonu hkrati s spokornim bogoslužjem.

-Danes popoldan ob 15. uri bo v Marijanišču na Opčinah postno srečanje z možnostjo za sveto spoved za vse birmance v Tržaški škofiji. Prosim, če si jih starši pripeljete!!! Obenem je ta dan tudi molitveni spomin za vse misijonarje-mučence, ki so umrli v letu 2018 in se jih bomo spomnili v naših molitvah.

-V sredo bo drugo postno predavanje v okviru Katedre sv. Justa, ki ga bo imel kardinal Gualtiero Bassetti, ki je predsednik italijanske škofovske konference z naslovom: » Gojiti spravo: duhovni in kulturni sprehodi« in bo potekalo v stolnici ob 20.30 uri. Več info imate na na slo-plakatu in letakih. Vabljeni k zanimivemu pričevanju kaj se tam dejansko dogaja in kakšne so napovedi za prihodnost tega svetišča v BiH.

-V petek bo pri sv. Jakobu potekala papeževa pobuda »24 ur za Gospoda« za celotno tržaško škofijo. Češčenje Najsvetejšega se bo začelo ob 11.30 uri in nadaljevalo z molitvenimi urami ter končalo v soboto opoldan z evharističnim blagoslovom. Ves čas bodo na razpolago za sv. spoved duhovniki, tudi v slovenščini. Slovenska molitvena ura bo v petek ob 16. uri v cerkvi, nato ob 17. uri sledi sv. maša v kapeli. Več info na slo-plakatu!!

-V petek bo ob 20. uri v domu mons. Jakoba Ukmarja v Škednju (ul. Soncini 112) postno predavanje z naslovom »Kje vsak človek potrebuje ozdravljenje, ki ga bo imel mag. Boštjan Harij, laiški teolog, katehet in voditelj različnih seminarjev za notranje ozdravljenje ter osebnostno rast. Prisrčno vabljeni!!

-V noči s sobote na nedeljo je prehod na poletni čas, zato premaknemo urine kazalce za eno uro naprej in tako tako bomo »žal« eno uro manj spali!!!!

-Vsako sredo ob 20.30 uri poteka v Marijanišču na Opčinah tečaj priprave na zakon za zaročence. Skupno je predvidenih sedem srečanj. Začetek je bil že sredi februarja. To je edini slovenski tečaj v zamejstvu; več info na plakatu!!

-Kot je navada v bližajočem se postnem času, bo tudi letos potekal blagoslov vaših domov in družin. Kdor bi želel moj obisk, naj prosim izpolni slo-obrazec in ga odda v eni izmed zakristij (sv. Jakob ali Novi sv. Anton) do vključno 17. marca. Urnik obiskov je napisan na obrazcu zaradi lažje uskladitve časa. Po potrebi oz. dogovoru bom na razpolago tudi druge dni v tednu.

-Letošnje naše tradicionalno romanje v četrtek 25. aprila bo tokrat v Leskovec pri Krškem, kjer se bomo med sv. mašo v tamkajšnji župnijski cerkvi spomnili 100-letnice rojstva rojaka g. Stanka Zorka, ki je deloval na Tržaškem zlasti v Rojanu. Prosim, če se verniki prijavite v Rojanu na tel.: 040/414-646, kjer se že zbirajo prijave za avtobus. Vabljeni!!