OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2020-01-19 alle 15.42.02

Ta teden bodo sv. maše v ponedeljek ob 17. uri, v torek v ITISU-u ob 16.30 uri, v četrtek ob 9. uri v MD ul. Risorta 3 ter ponovno v soboto ob 17. uri. Mašni nameni so prosti v obeh župnijah v drugi polovici januarja.Se priporočam za obe župniji, Bog Vam povrni za Vašo velikodušnost, kar storite za Vaše rajne!!!
-Pri nabirki za cerkveni pevski zbor pri sv. Jakobu ste zbrali 60,-€ in pri Novem sv. Antonu 125,-€ Vsem veljaiskren Bog povrni za Vaše darove, ki ste jih namenili obema zboroma!!!

-V petek na praznik Spreobrnitve apostola Pavla je sklep molitvene osmine za edinost kristjanov. Predstavitevin katehezo o letošnji osmini za edinost kristjanov boste lahko podrobno slišali tudi po radiju Trst A v oddaji»Vera in naš čas«, bodisi danes in jutri, po ustaljenem urniku.
-Prihodnjo nedeljo ko obhajamo nedeljo Svetega pisma ter verskega tiska bo nabirka za verski tisk v obehžupnijah. Sredstva bodo namenjena pri sv. Jakobu za poplačilo dolga pri verskem tisku, kjer vas še posebej prosim za Vašo velikodušnost in pri Novem sv. Antonu za katoliški tednik »Novi glas«. Tak je bil tudi sklep DZ,da podpremo naš edini katoliški tednik »Novi glas«. Prosim za Vašo velikodušnost v obeh ozirih!!

-V četrtek bo ob 20. uri v domu Jakoba Ukmaja v Škednju, ul. Soncini 42 okviru škofijskih prireditev »Tedna molitve za edinost kristjanov« na slovensko ekumensko predavanje dr. Primoža Krečiča stolnega žpk. in dekana v Kopru z naslovom »Krst združuje kristjane« ter v petek ob 20. uri prav tako v Škednju dvojezično ekumensko bogoslužje (lectio divina), ki ga bo vodil g. Aleksander Erniša, pastor evangeličanske cerkve v Trstu. Več info na slo-plakatu. Vabljeni!!

-Prosim vse cerkvene naročnike pri Novem sv. Antonu, če še naprej ostanjeo zvesti svojemu verskemu tisku ter poravnajo naročnino do konca tega meseca g. Tomažu Simčiču. Pri sv. Jakobu bo verski tisk ostal v prosti prodaji, vendar vas prosim, da vedno plačate željen izvod v nabiralnik!!!
-Knjižni dar Goriške Mohorjeve družbe (€ 40,-) ter stenski koledarji (€5,-),ki jih je še nekaj na razpolago bodo šeta mesec v prodaji. Vabljeni k nakupu!!!