OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2019-10-19 alle 22.13.19

-Ta teden bo sv. maša samo v petek in v soboto vedno ob 17. uri. V četrtek je NE bo niti v MD v ul. Risorta 3. Vsakodnevna molitev rožnega venca in litanije Matere Božje poteka pol ure pred sv. mašo, razen v četrtkih in v nedeljah oz. kadar ni oznanjene sv. maše. Lahko darujete za sv. maše pri sv. Jakobu v novembru, ko naj bi se še posebej spominjali svojih rajnih!! Podrobna oznanila za prihodnji praznični teden bodo prihodnjo nedeljo!!

page1image61560page1image61720page1image61880page1image62040page1image62200page1image62360

-Danes obhajamo misijonsko nedeljo z geslom »KRŠČENI IN POSLANI«, med katero ste povabljeni, da oddate svoj misijonski dar v nabiralnik. Darovi se potem oddajo Škofijskemu uradu, ki jih posreduje naprej v misjione. Prosim za Vašo velikodušnost po Vaših zmožnostih. Hvala za Vaš dar, ki ga lahko oddate tudi prihodnjo nedeljo!!

-Danes popoldan bo v stolnici sv. Justa ob 16.30 uri slovesen začetek pastoralnega leta, pri kateri bo molitev II. večernic ter nadškofova predstavitev pastoralnih smernic. Več info na slo-plakatu.
-Pri sv. Jakobu je potekel 5-letni mandat ŽPS-ja in bi prosil da mi do 20. oktobra predlagate dva slovenska kandidata, ki bosta prisotna na sejah ŽPS-ja in tudi dejavno sodelovala s predlogi v korist slovenske skupnosti.

-Prihodnjo nedeljo bo ob 15. uri na tržaškem pokopališču sv. Ane vsakoletna sv. maša za vse pok. slovenske vernike, ki tam počivajo, poje ZCPZ. Po sv. maši bom na razpolago za kropljenje grobov ter molitev za rajne.-Prihodnjo nedeljo zgodaj zjutraj preidemo na zimski (sončni čas). Urine kazalce premaknemo za eno uro nazaj!! Zato bomo eno uro dlje spali!!!!

-Biblična skupina, ki deluje pri sv. Ivanu in jo vodi g. Tomaž Kunaver, vikar pri pri sv. Ivanu ima svoja srečanja vsak četrtek ob 18.30 uri. Prisrčno vabljeni vsi, ki čutite potrebo globjem odnosu do Božje besede.