OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2019-07-14 alle 07.33.40
Schermata 2019-07-16 alle 13.59.19

-Ta teden bodo sv. maše v torek v domu ITIS, ul. Pascoli 31; v četrtek, ob 9. uri v MD v ul. Risorta 3 ter v soboto po novem urniku s polurnim zamikom, to je ob 17.30 uri. V soboto in v nedeljo bodo maševali drugi duhovniki, ker sem jaz na dopustu. Mašni nameni so prosti pri sv. Jakobu v juliju in v avgustu ob sobotah in nedeljah in pri Novem sv. Antonu v drugi polovici julija. V juliju in v avgustu bo med tednom manj sv. maš, razen katere ste že predhodno naročili, oziroma jih še boste!! Prav tako odpade češčenje Najsvetejšega ob petkih do začetka septembra.

Se priporočam za mašne namene, zlasti ob sobotah in nedeljah v obeh cerkvah!! Hvala!!

-V torek bo ob 16.30 uri redna mesečna sv. maša v domu ITIS, ul. Pascoli 31. Prisrčno vabljeni!!

-V sredo 17. julija slovenska skupnost v Rojanu organizira romanje v marijino svetišče na Svetih Višarjah. Vpis čimprej pri ga. Eldi na tel.: 040.414.646. Vabljeni!!

-Praznovanje župnijskega zavetnika sv. Jakoba, apostola bo v četrtek 25. julija s skupno dvojezično sv. mašo ob 19. uri. Po njej sledi procesija po mestnih ulicah blizu cerkve. Slovesno somaševanje bo vodil škofov vikar za pastoralo, dekan in žpk. mons. Roberto Rosa. Več info na slo-plakatu. Vabljeni!!

-V petek 26. julija na god staršev device Marije sv. Ane in Joahima bo sv. maša ob 10.00 uri pri sv. Ani na ul. Valmaura. Vabljeni!!

__

Od 21. junija do 28. julija 2019

-Ta teden bo sv. maša v okviru praznika zavetnika župnije sv. Jakoba, apostola v četrtek ob 19.30 uri s procesijo ter v soboto po novem urniku s polurnim zamikom, to je ob 17.30 uri. V MD v ul. Risorta 3 je tokrat ne bo!! Mašni nameni so prosti pri sv. Jakobu v juliju in v avgustu ob sobotah in nedeljah in pri Novem sv. Antonu v drugi polovici julija. V juliju in v avgustu bo med tednom manj sv. maš, razen katere ste že predhodno naročili, oziroma jih še boste!! Prav tako odpade češčenje Najsvetejšega ob petkih do začetka septembra.

-Praznovanje župnijskega zavetnika sv. Jakoba, apostola bo v četrtek 25. julija s skupno dvojezično sv. mašo ob 19.30 uri. Po njej sledi procesija po mestnih ulicah blizu cerkve. Slovesno somaševanje bo vodil škofov vikar za pastoralo, dekan in žpk. mons. Roberto Rosa. Več info na slo-plakatu. Vabljeni!!

V poletnem času do sredine septembra bodo večerne oz. popoldanske slovenske sv. maše pri sv. Jakobu v kolikor bodo oznanjene, potekale s pol urnim zamikom in sicer ob 17.30 uri. Cerkev bo zaradi poletne vročine odprta šele od 17. ure dalje. Prosim za razumevanje!! V juliju in v avgustu bo med tednom manj slovenskih sv. maš, razen katere ste predhodno naročili, oz. jih še boste!! Prav tako ne bo češčenja Najsvetejšega v petkih v poletnem času do septembra. Se priporočam, zlasti ob sobotah in v nedeljah za mašne namene v obeh cerkvah!! Hvala!!

BLAGOSLOVLJENE POČITNICE

IN NA BOGA NE POZABITE!!!