Uradna spletna stran tržaške škofije
Italiano

Upokojeni škof



N. E. msgr. EUGENIO RAVIGNANI

Msgr. Eugenio Ravignani se je rodil v Pulju 30. decembra 1932 in leta 1946 se je preselil v Trst

Po končanih teloških študijih v Tržađkem škofijskem semenišču, ga je škof Antonio Santin posvetil v duhovnika v stolnici sv. Justa 3. julija 1955. Doktorat iz Telogije je dosegel 1. julija 1961 na Papeški lateranski univerzi.

V škofiji je opravljal različne službe. Leta 1967 je po naročilu škofa msgr. Santina začel ekumenski dialog s predstojniki krščanskih cerkva, tako pravoslavnimi kot evangeličanskimi in ga je razširil tudi do Izraelitske skupnosti. Vse to do leta 1987.

Imenovan je bil za ravnatelja in prefekta študijev v Škofijskem semenišču 15. avgusta 1968 in ta mandat je zaključil leta 1983.

Od septembra 1978 do februarja je urejeval škofijsko glasilo Vita Nuova.

Bil je izbran za škofa v Vittorio Veneto 7. marca 1983 in ga je škof msgr. Lorenzo Bellomi posvetil v tržaški stolnici sv. Justa dne 24. aprila 1983. Sledil je njegov vstop v škofijo Vittorio Veneto dne 15. maja 1983.

Premeščen je bil na škofijski sedežv Trstu 4. januarja 1997 in je vstopil v škofijo 2. februarja 1997.

Bil je član Škofovske komisije pri Italijanski škofovski konferenci za ekumenizem in medverski dialog od leta 1998 in od septembra 2010. Je član škofovske komisije za katoliško vzgojo, šolo in univerzo.

Bil je podpredsednik pri Škofovski konferenci za Triveneto od leta 2000 do leta 2009 in sedaj je član škofovske komisije za Teloško fakulteto Triveneta in delgiran za pokrajinske teloške inštitute.

Besede apostola Petra: “Donec dies elucescat”, “Dokler ne zasije dan” (2 Pt 1,19) je izbral za dohovno vodilo svoje škofovske službe.

Petindvasetletnico škofovskega posvečenja je obhajal 24. aprila 2008 in škofija je obhajala ta važen trenutek s slovesnim slavjem v stolnici sv. Justa in mesto se mu je oddolžilo s primerno prireditvijo v Gledališču Verdi.

Od 4. julija 2009, ko je bil imenovan za tržaškega škofa msgr. Giampaolo Crepaldi, pa do 4. oktobra 2009, ko je zasedel škofijo, je bil msgr. Ravignani imenovan za Apostolskega administratorja. Od tedaj nosi naslov upokojenega tržaškega škofa – emeritus.

Vai ai documenti di mons. Eugenio Ravignani

Sito web ufficiale della Diocesi di Trieste - Diocesi di Trieste © 2015 via Cavana, 16 - 34124 Trieste - tel. 040 3185411 - e-mail diocesi@diocesi.trieste.it - c.f. 90034770322 -Privacy Policy