Novice in dogodki:

marija barkovlje

Slovenski veleposlanik N.E.  pri nadškofu Crepaldiju
Tomaz-Kunstelj

Tržaški nadškof N.Eksc. msgr. Giampaolo Crepaldi je pred dnevi sprejel v nadškofijski palači veleposlanika Republike Slovenije N.Eksc. Tomaža Kunstlja. Šlo je za prvi vljudnostni spoznavalni obisk visokega diplomata Kunstlja pri tržaškemu škofu, ki potrjuje dobre odnose med Ljubljano in tržaško Cerkvijo.

Med obiskom sta g. veleposlanik in msgr. nadškof potrdila tudi krepitev povezanosti glede odnosov do Slovenske narodne skupnosti v Italiji, saj predstavljajo Slovenci avtohtono in aktivno komponento tržaške škofije. Crepaldi in Kunstelj sta se dotaknila tudi aktualnih problemov migracij in pribežnikov.

Slovenskega veleposlanika je spremljal generalni konzul Republike Slovenije, veleposlanik Vojko Volk. Nadškof Crepaldi je v veleposlaniku prepoznal veščega poznavalca družbenega nauka Cerkve, saj je bil Tomaž Kunstelj pred nastopom sedanje funkcije, že slovenski veleposlanik pri Svetem sedežu.

Ob zaključku obiska je nadškof Crepaldi pospremil delegacijo po sobanah škofijskega dvorca, kjer so si ogledali še zasebno škofovo kapelo, ki je bila med leti 1912-1915 zgrajena po naročilu takratnega tržaškega slovenskag škofa dr. Andreja Karlina, po načrtih slovenskega arhitekta Ivana Vurnika ter častni salon v katerem so izobešeni portreti tržaških škofov.