OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2021-03-06 alle 23.16.08

Ta teden bodo maše v torek, petek in soboto. V četrtek bo maša v Via Risorta 3, ob 9:00.

V nedeljo, 7. 3. 2021, bo v Marijinem domu, v ul. Risorta 3, Marijanska pobožnost s shodom članic Marijine družbe Marije Milostljive; začetek ob 16. uri v domski kapeli z molitvijo rožnega venca.

Ta ponedeljek, ob 17:30, začnemo z biblično skupino pri sv. Ivanu, ki jo bomo imeli vsak ponedeljek ob tej uri, in sicer v župnišču. Lepo vabljeni tudi župljani iz drugih župnij (sv. Jakob, sv. Anton, Barkovlje), namreč to je edina biblična skupina v slovenskem jeziku v mestu. V postnem času bo naše druženje bolj usmerjeno k pripravi na Veliko noč. Prav lepo vabljeni!

Vsak torek v postnem času bomo imeli postno katehezo za vse župljane (slovenske in italijanske) po italijanski maši, torej ob 19:00. Ta torek jo bo imel g. Roy. Lepo vabljeni!

Vsak petek v postnem času imamo križev pot v slovenščini ob 16:30 (pred sv. mašo), ob 18:00 pa križev pot v italijanščini. Lepo vabljeni!

Ob četrtih so svete maše v Via Risorta 3, ob 9:00 zjutraj.

Začenjamo s pripravo na prvo obhajilo (nauk), in sicer za celo mesto začnemo to nedeljo, ob 11:00 pri sv. Ivanu v župnišču (vodi sestra Gabrijela). Kontakt: g. Tomaž – 3277 453 579.

Gospod škof je napisal poslanico za letošnji postni čas z naslovom »La tenda di Dio« (Gospodov šotor), ki ga lahko vzamete ob vhodu v cerkev (sedaj na voljo tudi v slovenskem jeziku).

V vsem postnem času zbiramo živila za pomoč ljudem in družinam v potrebi v okviru sv. Vincencija, ki jih lahko pustite v zakristiji. Hvala lepa!

Možno je podpreti družine in posameznike v potrebi tudi preko sklada »Ravignani«, preko škatlic »Post bratstva«, ki jih dobite v zakristiji.

Kdor želi lahko tudi sodeluje kot prostovoljec tako pri sv. Vincenciju kot tudi pri raznih delih v župniji (pomivanje cerkve in oratorija, in drugo). V tem primeru vas prosim da govorite z g. Rudyjem, hvala!

Vsebina je zaščitena.