OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2020-09-28 alle 21.59.34

-Ta teden bodo sv. maše v torek, sredo, petek ter v soboto ob 17. uri. V četrtek je sv. maša samo ob 9. uri v MD v ul. Risorta 3. Prav tako bo v petek potekalo češčenje Najsvetejšega ob 16.30 uri z blagoslovom pred sv. mašo. Mašni nameni so prosti v oktobru in se zanje priporočam. Bog vam povrni, ker darujete sv. maše za rajne!!! Vsakodnevna molitev rožnega venca v mesecu oktobru in litanije Matere Božje poteka pol ure pred sv. mašo, razen v četrtkih in v nedeljah oz. kadar ni oznanjene sv. maše. Vabljeni k molitvi rožnega venca tudi doma v krogu družine ali posamezno.

page1image3798144

-Danes bo v župniji sv. Jakoba apostola potekala slovesna umestitev novega žpk. don Rudyja Sabadina zato ne bo običajne slo sv. maše, ampak bo skupna dvojezična ob 10.30 uri. Vabljeni, da se udeležite te slovesnosti, ki jo bo vodil tržaški nadškof in pri kateri bo sodeloval tudi moj naslednik g. Tomaž Kunaver, dosedanji župnijski vikar pri sv. Ivanu in ki bo od torka dalje redno imel tudi slo sv. maše pri sv. Jakobu. Oba priporočam v molitev!!!

-Z današnjo nedeljo se začenja po dolgem premoru tudi novo katehetsko – pastoralno leto z naukom o zakramentih. Nauk za sveto birmo, ki bo v soboto 24. oktobra ob 17. uri pri sv. Jakobu (birmoval bo po izrednem pooblastilu tržaškega nadškofa škofov vikar za slovenske vernike v tržaški škofiji in dekan openske dekanije g. Anton Bedenčič, SDB. Zakrament svete birme bo prejelo 7 birmancev. Priporočam jih v molitev in tudi njihove družine!!) bo potekal ob sredah ob 14.15 uri v Šentjakobskem kulturnem domu, ul. Concordia 8. -Nauk za prvo sveto obhajilo se bo nadaljeval ob sobotah ob 16. uri in je združen z večerno sv. mašo ob 17. uri prav tako v Šentjakobskem kulturnem domu, ul. Concordia 8. V Škednju pa se bo priprava na sveto birmo nadaljevala ob sobotah ob 11.30 uri v domu Jakoba Ukmarja v ul. Soncini. Enkrat mesečno bo skupaj s starši. -Če je še kdo, ki bi se rad vpisal k nauku za zakramente naj prosim kontaktira g. Tomaža Kunaverja ali mene. Prosim, da se obvestite, če za koga veste, da ima to možnost!!

-Prihodnjo nedeljo ne bo običajne slo sv. maše ob 8. uri pri Novem sv. Antonu, ker bo potekala slovesna umestitev novega žpk. mons. Roberta Rose. Zato bo skupna dvojezična sv. maša ob 10.15 uri. Vabljeni, da se udeležite te slovesnosti, ki jo bo vodil tržaški nadškof in pri kateri bo sodeloval tudi moj naslednik g. Tomaž Kunaver, dosedanji župnijski vikar pri sv. Ivanu. Oba priporočam v molitev!!!

-To so tudi moja zadnja redna oznanila za obe župniji Novi sv. Anton in sv. Jakob apostol, prihodnja bo redno urejeval in objavljal na spletu moj naslednik župnijski vikar g. Tomaž Kunaver.