OZNANILA: Župnija sv. Jakob, apostol in Novi sv. Anton; SPS – TRST

Schermata 2019-12-08 alle 19.15.03

-Ta teden bosta sv. maši samo v ponedeljek in v soboto vedno ob 17. uri, razen v torek, ko je ob 16.30 uri v domu ITIS, ul. Pascoli 31 ter v četrtek ko je samo ob 9. uri v MD, ul. Risorta 3. Mašni nameni so prosti v decembru pri sv. Jakobu in pri Novem sv. Antonu po novem letu. Hvala za Vašo velikodušnost, ker s tem pletete nevenljiv venec našim dragim rajnim!!!

-Začel se je sveti adventni čas. Naj bo resnično to predvsem duhovna priprava na Božič!! Pred oltarjem so postavljene »košare ljubezni« v katere smo povabljeni darovati hrano in druge življenjske potrebščine za naše bližnje. Mnogo jih je v stiski, materialni in tudi duševni, pomagajmo jim po svojih močeh!!! Ne pozabimo na molitev ob adventnem vencu po naših družinah!!!

-Danes na slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije bomo pri obeh sv. mašah zmoliliposvetitev Brezmadežni. Opoldan bo na Trgu Garibaldi pod Marijinim kipom tradicionalna molitev, tudi vslovenščini z nagovorom g. nadškofa. Popoldan ob 16. uri bo v Kapeli MD, ki ima kapelo posvečeno Brezmadežni litanije MB ter blagoslov z Najsvetejšim. Vodi mons. Franc Vočnina, sodeluje ZCPZ. Vljudnovabljeni!!!

-Vaši darovi na praznik Brezmadežne so tradicionalno namenjeni za vzdrževanje bogoslovcev, ki so napastoralni praksi tudi v naši župniji ter semenišč v Trstu in v Vidmu, kjer poteka njihova vzgoja inizobraževanje. Prosim za vašo velikodušnost po Vaših zmožnostih, še bolj pa za vsakdanjo molitev zanje!!!

-V torek bo ob 16.30 uri ob prihajajočem božičnem prazniku slovesna sv. maša v domu ITIS, ul. Pascoli 31, kijo bom daroval jaz kot duhovni asistent Slovenske Vincencijeve konference. Začetek ob 16.10 uri z molitvijo rožnega venca; vabi SPS Trst ter slov. Vincencijeva konferenca. Sodeluje slo. verska skupnost pri sv. Vincenciju ter SZSO. Po maši sledi prijateljsko druženje, prisrčno vabljeni!!

-V petek bo ob 20. uri na Opčinah v Finžgarjevi dvorani v Marijanišču potekalo tretje predavanje g. dr.Jožeta Bajzka, SDB z naslovom: »Komu zaupamo – prilika o krivičnem oskrbniku«. Več info na plakatu,vabljeni!!
-Božična devetdnevnica kot neposredna priprava na praznik Kristusovega rojstva se začne prihodnji ponedeljek16. decembra. Potekala bo med sv. mašo kot je to običajno. Vabljeni na ta lep običaj petja in molitve pred Kristusovim rojstvom!!

-Izšel je knjižni dar Goriške Mohorjeve družbe, ki ga lahko kupite v zakristiji ali pri poverjenikih po ceni € 40,-.Prav tako je mogoče kupiti samo posamezne knjige. Več info na plakatu. Prav tako so izšli stenski koledarji, kijih dobite pri meni ali v zakristiji po ceni € 5,-. Vabljeni k nakupu!!!

-Adventno srečanje za birmance (od 5. razreda osnovne šole do 3. letnika nižje srednje šole)bo v nedeljo 22. decembra (na četrto adventno nedeljo) od 15. do 17. ure v Marijanišču na Opčinah. Potekal bo v obliki enournega duhovnega programa, priložnosti za sveto spovedter malice. Prosim za udeležbo!!