Umrl je msgr. Franc Vončina

Franc Vončina se je rodil 7. junija 1937 v Trstu, kjer je po maturi na slovenskem znanstvenem liceju leta 1957 vstopil v bogoslovje in bil 29. junija 1963 posvečen v duhovnika. Kot kaplan je služboval najprej v Bazovici, nato pri Sv. Jakobu in na Opčinah, od leta 1969 do leta 1982 je najprej kot župnijski upravitelj, nato pa kot župnik vodil župnijo v Mačkoljah. Leta 1982 je bil imenovan za župnika v Boljuncu, kjer je ostal do leta 2003, ko je odšel v Rojan, kjer je za tamkajšnje slovenske vernike skrbel do pred nekaj meseci, ravno tako je skrbel tudi za Barkovlje. V 90. letih prejšnjega stoletja in prvem devetletju tega stoletja je opravljal tudi funkcijo vikarja za slovenske vernike tržaške škofije. V tem obdobju je tudi sodeloval pri pripravi in izvedbi drugega škofijskega zborovanja, prizadeval si je za poživitev verskega življenja med Slovenci na Tržaškem, zagnal je tudi spletno stran za slovenske vernike www.oglas.it.

Vir:Primorski dnevnik